- Գտի՛ր անհայտ բաղադրիչը։
*-150=120
150+120=270
*-60=110
60+110
*-70=1044
70+1044=1114
*-61=237
61+237
*+74=168
168-74=94
*+20=200
200-20=180
*+34=1020
1020-34= 986
- Վերականգնի՛ր հավասարությունը։
10×2=20
2×10=20
1×20=20
20×1=20
4×5=20
9×2=18
2×9=18
3×6=18
6×3=18
1×18=18
4×4=16
2×8=16
8×2=16
1×16=16
16×1=16
3×4=12
4×3=12
12×1=12
1×12=12
2×6=12
6×2=12
- Երկու տարբերությունը 4216 է։ Թվերից մեկը 2116 է։ Գտի՛ր մյուս թիվը։
*-*=4216
*-2116=4216
2116+4216=6332
- Երկու թվերի գումարը 7500 է։ Թվերից մեկը 4050 Է։ Գտի՛ր նաև այդ թվերի տարբերությունը։
*+*=7500=
4050+*=7500
7500-4050= 3450
4050+3450=7500
4050-3450=600